Obóz za nami, czas podsumować wykonaną pracę

Ferie zimowe to nie tylko krótki przerywnik w codziennej szkolnej harówce naszych podopiecznych, ale też czas, gdy jak co roku odbywa się obóz zimowy, podczas którego zawodnicy najstarszych zespołów szlifują formę, korzystając z bazy treningowej sprawdzonego ośrodka w Nowej Rudzie.

Nie inaczej było w tym roku. W dwóch turnusach wzięło udział łącznie ponad 40 naszych zawodników: w pierwszym tygodniu ferii były to zespoły Młodzików Starszych i Młodszych, a w drugim Trampkarze. Trenerzy przygotowali obszerny i urozmaicony plan zajęć, w którym oprócz treningów piłkarskich nie zabrakło taktyki, a także interesujących wycieczek i regeneracji na basenie.

Zespoły Młodzików Starszych i Młodszych zmagały się z przeziębieniami, ale sztab szkoleniowy zrobił wszystko, by postawić swoich podopiecznych na nogi. Zarówno podopieczni trenera Leszka, jak i zawodnicy trenerów Marcina i Mikołaja wykonywali ogromną pracę, której efekty mamy zamiar zobaczyć już w rundzie wiosennej.

Nieodłącznym elementem zimowych przygotowań jest szlifowanie kondycji – chłopcy pod wodzą trenerów mieli okazję pobiec na okoliczną górę, z której roztaczał się piękny widok na całą dolinę, w której położona jest Nowa Ruda. Prawie wszyscy podołali wyzwaniu, co stanowiło niejako test charakteru.

Gracze z młodszych grup zwiedzili też kopalnię węgla kamiennego, gdzie w podziemnych chodnikach usłyszeli nie tylko o trudzie pracy górników, ale też mieli okazję spotkać skarbnika kopalni, zazdrośnie strzegącego czarnego złota. Kilku z nich na długo zapamięta to spotkanie.

W czasie obozu nie zabrakło także meczów kontrolnych, w których nasze zespoły mierzyły się z rówieśnikami z innych klubów. Choć wyniki na tym etapie szkolenia nie odgrywają żadnej roli, napawały optymizmem i dostarczyły sztabom szkoleniowym wiele materiału do analizy – zarówno w czasie spotkania, jak i późniejszej analizy video.

Nie zabrakło też czasu no dobrą zabawę i integrację. Chłopcy mieli okazję lepiej się poznać, a także współpracować w różnych grupach, także tych połączonych z dwóch zespołów. Dzięki temu doskonalili umiejętność pracy w grupie.

Nieco inny charakter miał drugi tydzień obozu, w którym udział wzięli zawodnicy Trampkarzy, urodzeni w roku 2005, wzmocnieni Michałem Krawczykiem, golkiperem zespołu Młodzików Młodszych. Więcej było ciężkiej pracy pod wodzą trenera przygotowania fizycznego, Kamila Koleckiego.

Trener Leszek przygotował bardzo obszerny program zajęć, który drużyna wypełniła co do joty. Widać było ogromne zaangażowanie i świadomość, która bardzo cieszyła trenerów, a świadczy jednoznacznie, że drużyna ta ma jeden cel – stawać się lepsza!

Za 45 dni wznawiamy rozgrywki ligowe – do tego czasu czeka wszystkie zespoły wiele pracy i dobrej zabawy, bo przecież ona jest w sporcie bardzo ważna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *