Zwycięska passa Młodzików Młodszych trwa

Kolejne spotkanie rozegrała w weekend drużyna naszych Młodzików Młodszych. Kibice po cichu liczyli, że przy korzystnych wynikach innych spotkań będą świadkami historycznego awansu tego zespołu do I ligi, ale to jakże miłe wydarzenie niestety nie nastąpiło.

Zgodnie z oczekiwaniami natomiast od samego początku meczu zespół gospodarzy zdominował Juniora Koziegłowy. Gości przybyli na mecz bardzo osłabieni, z zaledwie jednym rezerwowym, co przy panującym upale stawiało ich już na początku w bardzo trudnej sytuacji. Jakby tego było mało, od pierwszego gwizdka arbitra do ataku rzucili się gospodarze, całkowicie kontrolując wydarzenia na boisku.

Już w drugiej minucie po podaniu Kuby Dunajewskiego groźnie strzelał Marcel Kaczmarek, a chwilę potem w stronę bramki Juniora poszybowała piłka po uderzeniu Mikołaja Odachowskiego. Na lewej flance szalał wręcz Kuba Dunajewski, który najpierw asystował Marcelowi, a ten posłał piłkę do siatki, by po chwili po indywidualnej akcji piłkę zmierzającą do siatki wybił obrońca. Na nic to się jednak zdało, bo do futbolówki dopadł Marcel i podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Rozbity zespół z Koziegłów nie radził sobie z wysokim pressingiem gospodarzy, co skutkowało trzecim golem dla ekipy trenera Mikołaja – tym razem z zimną krwią piłkę przejął Dawid Macioszek, ograł bramkarza i posłał ją do siatki. Wraz z upływem czasu gry swoich szans zaczęli szukać też goście – mieli nawet sytuację sam na sam, ale fantastyczną parada popisał się Michał Krawczyk.

Po zmianie stron mecz się wyrównał, ale wciąż przewaga należała do gospodarzy, którzy dzięki większej liczbie zawodników mogli otrzymać tempo gry, w przeciwieństwie do ambitnie walczących, ale coraz bardziej zmęczonych gości. W końcówce do siatki trafili jeszcze Kacper Korczyk z rzutu wolnego oraz po indywidualnej akcji Mikołaj Odachowski, ustalając wynik meczu na 5:0.

Aby cieszyć się z awansu, przy założeniu, że bezpośredni rywale wygrają wszystkie swoje mecze, Młodziki Młodsze potrzebują jeszcze jednego punktu. Okazja do jego zdobycia już w środę o godzinie 18.45, gdy podejmować będziemy Pogoń Książ. Serdecznie zapraszamy na mecz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *