Trudna lekcja Młodzików Starszych

Przed arcytrudnym zadaniem stanęła w niedzielę drużyna rocznika 2006, która zmierzyła się z poznańską Wartą. Nie od dziś wiadomo, że posiadające selekcjonowane, wybrane spośród wielu chłopców drużyny Zielonych są jednymi z najlepszych w całym województwie, dlatego pojedynki z nimi zawsze należą do tych z gatunku mission impossible.

Nie inaczej było i tym razem na boisku przy ulicy Szkolnej. Ambitnie walczący gospodarze nie byli w stanie przeciwstawić się prącym do przodu zawodnikom Warty, choć przyznać trzeba, że walczyli bardzo ambitnie i nie odstawiali nogi w żadnej sytuacji. Niestety, szybko stracona bramka podcięła skrzydła drużynie Szkoły Futbolu. Po kilku chwilach sytuacja została jednak opanowana i mecz stał się wyrównanym widowiskiem.

Wraz z upływem czasu wydawałoby się, że gospodarze będę próbowali odmienić losy meczu. Niestety, nie udało się skonstruować akcji, która dałaby remis, a do siatki trafili po raz kolejny goście. Zielonym zaczęło wszystko wychodzić, a Szkoła Futbolu odpowiedziała jedynie potężnym strzałem Rafała Skiby, który jednak nie znalazł drogi do siatki.

Czas upływał, a wraz z nim rosła przewaga Warty. Kolejne akcje siały popłoch w szeregach defensywy, na nic zdały się szarże Adama Drajerczaka czy ofiarna gra Kuby Paszkiewicza i Karola Wielanda. Na dobrze dysponowaną Wartę było to zdecydowanie zbyt mało. Ostatecznie, po ambitnej walce, Szkoła Futbolu uległa 0:5, pozostawiając jednak dobre wrażenie i optymistyczne akcenty w grze, które pozwalają z nadzieją patrzeć w stronę kolejnych meczów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *