Zmiany – nowa składka członkowska, zmiany organizacyjne

Drodzy Rodzice i Przyjaciele, Sympatycy Szkoły Futbolu!

Czas między rundami rozgrywek, a szczególnie przerwa zimowa, ze względu na swoją długość, jest zawsze okresem dokonywania zmian i korekt. Nie inaczej jest w Szkole Futbolu. Ja zapewne pamiętają Ci z Państwa, ostatnia podwyżka składki członkowskiej miała miejsce dwa lata temu. Od tego czasu zasadniczo zdrożały wszystkie usługi zewnętrzne, z których korzystamy. Wzrosły ceny za najem hal sportowych, ekwiwalenty sędziowskie oraz wynagrodzenia dla osób współpracujących.

W tym roku Szkoła Futbolu otrzymała dotację w wysokości 9.000 złotych na całoroczną działalność, do czego doliczyć można sumę 1.000 złotych na organizację wizyty Czechów w naszym mieście. Są to środki, które w bieżącym roku wystarczą jedynie na organizację wszystkich meczów, jakie rozegrają w rozgrywkach ligowych nasze zespoły. Obecnie, w rozgrywkach ligowych uczestniczy pięć naszych zespołów, a od sezonu 2019/2020 grać będzie sześć drużyn, nie licząc dziewcząt.

W związku z tym jesteśmy zmuszeni, chcąc utrzymać poziom szkolenia na niezmienionym poziomie, podnieść składkę członkowską od miesiąca marca do kwoty 120 złotych w skali miesiąca (składka dla rodzeństw wynosić będzie 175 złotych). Jest to dla nas trudna decyzja, ale musieliśmy ją podjąć, chcąc kontynuować funkcjonowanie Szkoły Futbolu. Jak Państwo wiecie, to właśnie składki członkowskie są bowiem podstawowym źródłem finansowania naszej działalności.

W grupach Trampkarzy, Młodzików Starszych i Młodszych odbywają się bowiem po trzy zajęcia w tygodniu, a od nowego sezonu 2019/2020 planowany jest dodatkowy, trzeci trening dla drużyny Orlików.

Inne ważne zmiany, które wejdą w życie od marca, to optymalizacja liczebności grup treningowych. O ile nie zmieni się skład osobowy zespołu Trampkarzy (możliwe są awanse do tej grupy wyróżniających się graczy Młodzików Starszych), to do zespołu dołączy trener Kamil Kolecki, jako asystent trenera.

W drużynie Młodzików Starszych (rocznik 2006) nie są planowane żadne zmiany personalne, poza ewentualnymi awansami poszczególnych zawodników do grupy Trampkarzy. Niemniej jednak, celem nadrzędnym poza rozwojem chłopców jest utrzymanie I ligi dla Szkoły Futbolu.

W zespole Młodzików Młodszych także nie nastąpią żadne zmiany, poza ewentualnymi przesunięciami zawodników do grupy niebieskiej zespołu Orlików. Zespół docelowo liczyć będzie maksymalnie 20 zawodników. Celem, zdecydowanie nieoczekiwanym, poza oczywiście dobrą zabawą i rozwojem, awans do I ligi.

Po zmianie trenera widać postęp w grze zespołu Orlików, choć bardzo niepokoi, szczególnie w kontekście walki o utrzymanie I ligi, frekwencja na treningach. Bardzo liczymy na konsekwentną i ciężką pracę, która zaowocuje postępami u poszczególnych zawodników. Niezwykle ważne będzie także wsparcie i zaangażowanie Rodziców, którzy zawsze są naszym „dodatkowym zawodnikiem”.

W grupach najmłodszych nie nastąpią znaczące zmiany – przy zespole Żaków pozostanie trener Leszek, a grupę Skrzatów prowadzić będzie trener Roman. Od miesiąca kwietnia z najmłodszymi adeptami Szkoły Futbolu, w grupie wydzielonej ze Skrzatów, zajęcia prowadzić będzie trener Mikołaj, który wprost nie może się doczekać nowych wyzwań.

Na koniec serdecznie zapraszamy na zajęcia, jesteśmy przekonani, że razem stanowimy jedną drużynę, a naszym wspólnym celem jest ciągłe doskonalenie i sprawienie, by nasi podopieczni stawali się lepszymi piłkarzami, a przede wszystkim świetnie się bawili.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *